עורך דין פלילי בתל אביב

שחרור ממעצר

שחרור ממעצר

שחרור ממעצר הוא תהליך משפטי שבו בית המשפט מחליט אם לשחרר אדם ממעצר לפני המשפט. ההחלטה מתקבלת בהתבסס על מגוון גורמים, כולל חומרת העבירה המיוחסת לאדם, הסיכון שהוא יברח או יסכן את הציבור, וכן האפשרות לחלופת מעצר.

עורך דין פלילי יכול לשחק תפקיד חשוב בתהליך שחרור ממעצר. עורך דין מנוסה יוכל להציג בפני בית המשפט טיעונים חזקים לטובת שחרור הלקוח, כגון:

  • חוסר ראיות מספיקות: עורך הדין יוכל לטעון כי אין מספיק ראיות כדי להוכיח את אשמתו של הלקוח.
  • סיכוי גבוה לשחרור על תנאי: עורך הדין יוכל להציג בפני בית המשפט תוכנית שחרור על תנאי, אשר תבטיח שהלקוח לא יסכן את הציבור.
  • הסיכון שבמעצר: עורך הדין יוכל להציג בפני בית המשפט את הסיכון שבמעצר, כגון פגיעה בפרנסה, במשפחה, או בבריאות הנפש של הלקוח.

שחרור ממעצר הוא זכות חוקתית, אך היא אינה מובטחת לכל אדם. בית המשפט יבחן כל מקרה לגופו ויקבל את ההחלטה הטובה ביותר לנסיבות הספציפיות.

לא אחת אין סיבה חוקית למעצר, תירוץ והסבר יש – אולם חקירה במשטרה יכולה הייתה להתקיים בנחת גם ללא ההיבט של המעצר.

במקרים מסוג זה אחד התפקידים המרכזיים של עורך הדין הפלילי, אחרי פגישת הייעוץ עם הלקוח היא להוביל את קצין החקירות הרלוונטי להבנה של הנקודה.

הדבר יכול להתקיים על דרך של ראיה של התמונה הכוללת או אף על דרך של הצבת מקום חליפי למעצר. לדוגמה מעצר בית לזמן זה אחר אחר.

חובה לזכור קודם לחתימה על טופס המעצר של החשוד על ידי קצין החקירות הוא חוייב להקשיב לחשוד – הליך זה יכול, פעמים רבות להוביל לשחרור.

לבטח שאת ההליך מנהל עורך דין פלילי עם ניסיון בתחום.

מדוע חשוב במיוחד לשחרר את החשוד ממעצרו:

קיימת במערכת תפיסה של טיפול יתר בתיקים שם יש עצורים ולעומתם תיקים אחרים שם אין מעצר יסתיימו בסיומו של ההליך באופן שונה לחלוטין.

הדבר בולט בתיקים מאותו הסוג שם רואים באופן ברור שבמידה ויש שחרור התיק יסתיים בענישה מסוג אחד, ואם אין שחרור יש ענישה שונה בתכלית בסיומו של התיק הפלילי

דיוני מעצר לשחרור ממעצר:

המשטרה יכולה לבקש את המשך המעצר אולם מי שמכריע הוא בית המשפט.

כאשר יש אדם נורמטיבי באופן עקרוני, ויחד עם זאת יש מציאות של העדר סיכון לחקירה, במקרים רבים יש לנו את היכולת להוביל את התיק לשחרור ממעצר – בהנחה שיש לנו חלופת מעצר שתתמודד עם הסיכונים שהתיק הפלילי והאירוע בכללו יוצרים.

בנסיבות אלה יש חשיבות קריטית לטיעונים מדויקים של הסנגור לצד היכולת לפרוס את החלופה מול עיני בית המשפט.

עורך דין פלילי מעצרים מוטי אדטו:

מומחיות ומיקוד לצד ניסיון של מעל ל 25 שנים הובילו למצב במסגרתו בתיקים פליליים רבים הצלחתי להוביל לשחרור גם במקומות שהם מראש הדבר היה מצטייר כקשה להגעה.

חשוב לציין יש מקרים בהם יש העדפה לביצוע פעולות חקירה כאשר הנחקר במעצר – לדוגמה באם הוא הודה תחילה, בשל לחצים ועתה הוא מעוניין למסור גרסה מסודרת וערוכה היטב. או במקום בו יש מצב במסגרתו יש חובה לערוך עוד תרגיל חקירה – והמשטרה לא תערוך את התרגיל במקרה של שחרור.

כך שעורך דין פלילי למעצרים חיים לשכלל את כל הנסיבות – ולנסות לרואת את סיומו של התיק מעבר לכל דבר אחר.

עורך דין פלילי שחרור ממעצר:

השחרור ממעצר אינו אומר שהתיק הפלילי הסתיים.

מרגע זה יש לחשוב ולבחון את ההיבטים השונים של התיק ולהרכיב ראיות ולבחון היבטים נוספים לש האירועים.

לדוגמה לבנות הליך שיקומי משמעותי, או לפעמים, לדאוג להגעה לראיות שישמשו בהמשך, באם התיק ימשיך.

קיימים גם מקרים בהם אנו עסוקים בלדאוג להמשך החקירה.

תוכן עניינים

עילות לסגירת תיק פלילי

עילות לסגירת תיק פלילי

עילות סגירת תיק פלילי : מפת דרכים להבנת התהליך והשלכותיו "האם גם תיק החקירה נגדי יכול להיסגר? ובאילו עילות?" שאלה זו מהדהדת במוחם של חשודים

חלוקת רכוש בגירושין_640x426

חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים

חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים: מדריך משפטי מקיף להורה המתמודד גירושין הם לעולם לא אירוע פשוט, ובמיוחד לא כאשר מעורבים ילדים. מעבר לפגיעה הרגשית, מתעוררות

מעשה מגונה

מעשה מגונה

עבירת מעשה מגונה היא מצד אחד עבירה לפילית חמורה ביותר, עם השלכות גם לאחר המשפט, ומצד שני מדובר בעבירה פלילית מעורפלת למדי. לצורך אישום פלילי,

עורך דין פלילי ברמת גן

עורך דין פלילי ברמת גן

עורך דין פלילי ברמת גן: המגן בעולם המשפט הפלילי ⚖️ קיבלת זימון לחקירת משטרה? הלב דופק בחוזקה, המחשבות מתרוצצות בראש, והעתיד נראה מעורפל? אתה לא

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

חקירת משטרה? אל תיכנסו לבד! המדריך המלא להתכוננות לחקירה עם עורך דין פלילי 👮‍♂️🚨 קיבלתם זימון לחקירת משטרה? הלב בוודאי דופק בחוזקה, והמחשבות מתרוצצות בראש.

Call Now Button דילוג לתוכן